EMS – najważniejsze informacje

Porady
EMS – najważniejsze informacje
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Branża fitness mocno się obecnie rozwija. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania technologiczne, które ułatwiają ludziom drogę po wymarzoną sylwetkę i świetną kondycję. Jedną z takich innowacyjnych technologii jest trening EMS. Dowiedz się, na czym dokładnie polega ten rodzaj ćwiczeń oraz jakie zalety ma EMS. 

Czym jest EMS?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym dokładnie jest trening EMS. Jest to innowacyjna i nowoczesna metoda trenowania, która łączy w sobie klasyczny trening wytrzymałościowy lub siłowy oraz elektrostymulację. Do wykonania tego typu treningu potrzebny jest profesjonalny elektrostymulator mięśni. Ma on postać specjalnego kostiumu, który zakłada się podczas sesji treningowej. Do takiego stroju podpięte są przewody elektryczne, którymi steruje wyspecjalizowany trener. Ćwiczenia są dość proste oraz wykonuje się je bez żadnego dodatkowego obciążenia. Ponadto sam trening jest dość krótki, ponieważ trwa jedynie 25 do 30 minut, z czego 10 minut to sama rozgrzewka. Mimo to jest on tak samo efektywny jak kilkugodzinna sesja treningowa na siłowni.

Jeśli jesteś zainteresowana treningiem z użyciem elektrostymulacji, to koniecznie odwiedź stronę https://meonems.pl/system-meon-ems/.

Zalety treningu EMS

Trening z użyciem elektrostymulatora mięśni jest przede wszystkim niesamowicie efektywny. Pierwszych widocznych efektów możesz spodziewać się już po kilku wykonanych sesjach treningowych. Dzięki niemu Twoja sylwetka będzie zgrabna i pięknie wyrzeźbiona. Jest to więc idealna propozycja, jeśli chcesz nadrobić formę przed latem. Kolejną zaletą treningu EMS jest jego długość. Sesje treningowe z elektrostymulacją przez swoją intensywność są bardzo krótkie, dlatego też jest idealna propozycja dla wszystkich zabieganych osób. Warto także wspomnieć, że ćwiczenia z wykorzystaniem metody EMS może wykonywać każdy. Mimo tak spektakularnych efektów treningi EMS składają się z prostych ćwiczeń, z którymi poradzi sobie nawet osoba o bardzo słabej kondycji. Dodatkowym atutem tego treningu jest niskie ryzyko kontuzji. Podczas sesji treningowej nie wykorzystuje się żadnych obciążeń, dlatego też nie musisz obawiać się o uszkodzenia stawów oraz mięśni. Jak więc widzisz, jest to wręcz idealna propozycja na trening przed latem!

Jeśli sama jesteś trenerką i dostrzegasz potencjał treningów EMS, koniecznie odwiedź stronę https://meonems.pl/franczyza/. Dowiesz się tam, jak otworzyć własne studio EMS i motywować innych do trenowania z elektrostymulacją.

Zdjęcie główne: pexels.com/Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*