Zdrowie psychiczne

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne w czasie pandemii!

Jedne z najbardziej znanych i cenionych psycholożek i specjalistek w dziedzinie zdrowia psychiczne poprowadzą darmowe webinarium on-line.

W najbliższy czwartek 10 grudnia o godzinie 19:00 będzie można wziąć udział w specjalnie przygotowanym webinarium dotyczącym zdrowia psychicznego podczas pandemii. Organizatorki wydarzenia podkreślają, że obecna sytuacja społeczna, polityczna i zwiększone czynniki stresogenne nie pozwalają na odpowiedni relaks i redukcję codziennego stresu.

Webinarium jest dedykowane osobom, które z trudem przeżywają okres pandemii i samoizolację, a także zmagają się z bezsennością, niepokojem oraz obniżeniem ogólnego samopoczucia. Zaproszone do uczestnictwa specjalistki opowiedzą, jak obniżyć poziom stresu, kiedy warto udać się do terapeuty lub lekarza, jak kontrolować swoje emocje, a także wyjaśnią jak problemy z bezsennością wpływają na codzienne funkcjonowanie i nastrój. Tematem webinarium będzie także program on-line i aplikacja mobilna, która ma pomóc w walce z bezsennością. W Polsce takim projektem zajęła się poradnia psychologiczna terapiabezsennosci.pl, która stworzyła 6-tygodniowy program typu self-help. Więcej informacji będzie można uzyskać podczas czwartkowego webinarium oraz na profilu kliniki na Instagramie i Facebooku.

Kim są prowadzące webinarium?

Prelegentkami podczas wydarzenia będą dwie znane ekspertki z zakresu psychologii klinicznej i edukacji dotyczącej zdrowia psychicznego: dr n. med. Małgorzata Fornal oraz Anna Cyklińska. Pierwsza z nich zajmuje się psychologia kliniczną, psychoterapią poznawczo-behawioralną oraz terapią bezsenności. To właśnie doktor Fornal odpowiada za pierwszy w Polsce program niefarmakologicznego leczenia bezsenności i współtworzy projekt terapiabezsennosci.pl. Drugą zaproszoną specjalistką jest Anna Cyklińska, która prowadzi platformę psychologiczną na Instagramie @psycho_edu, pracuje w ośrodku dla osób z chorobami psychicznymi i zajmuje się psychoedukacją oraz tworzeniem warsztatów na temat emocji i ich kontrolowania.

Polecane artykuły
W domuZdrowie psychiczne

Czy hobbystyczne uprawianie sportu może zastąpić siłownię?

Porównanie hobbystycznego uprawiania sportu i treningów na siłowni. Dowiedz się, czy aktywność fizyczna w domowym zaciszu może zastąpić profesjonalne treningi na siłowni.
Czytaj więcej
Zdrowie psychiczne

Trauma i jej skutki psychologiczne: Jak doświadczenia traumatyczne wpływają na nasze zdrowie psychiczne

Trauma zostawia trwałe piętno. Skutki towarzyszą nam długo. Jak radzić sobie z psychicznymi konsekwencjami traumatycznych przeżyć?
Czytaj więcej
W domuZdrowie psychiczne

Zespół Aspergera a depresja u dzieci — wyzwania i współistnienie chorób

Depresja jest jednym z najczęstszych zaburzeń psychicznych występujących u dzieci i młodzieży. Jednakże, gdy towarzyszy jej diagnoza zespołu Aspergera, pojawiają się dodatkowe wyzwania w jej przezwyciężaniu. Zrozumienie związku między zespołem Aspergera a depresją jest kluczowe dla zapewnienia odpowiedniego wsparcia i leczenia dla tych dzieci. 
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *